Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Egzama Nasıl Geçer? Egzamaya Ne İyi Gelir?

255

Egzama Nasıl Geçer? Egzamaya Ne İyi Gelir?

Oldukça yaygın olan fakat bulaşıcı özelliğe sahip olmayan egzama cildin kabuklanarak döküntüler göstermesin bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Egzama nasıl geçer? Egzamaya ne iyi gelir sorularına bilim dünyası, ışık tutmaya çalışmaktadır. Bu hastalığın henüz nasıl meydana geldiği ile ilgili bir bulguya rastlanamamıştır. Hastalığın ilerleme evresi genellikle kötü hava şartları, stres, alkol ve sigara ile meydana görülmüş olup bazı bitkilerin bu hastalık üzerinde oldukça güzel etkiler meydana getirebilmekte. Egzama nasıl geçer başlıklı yazımızın devamında yer almakta.

Papatya

Papatya Kremi, son zamanlarda egzama belirtilerini %60 oranında azalttığı tespit etmiştir. Krem kullanımının ardından kaşıntılardan kurtulan kişi sayısında ciddi azalmalar keşfeden uzmanlar, birçok hastaya papatya kremini önermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta kişilerin papatyaya karşı bir alerjisinin olup olmadığını test ettirmektir.

Meyan Kökü

Meyan Kökü, egzama belirtileri olan kaşınma, kabuk bağlama, deri sulanması gibi durumları büyük oranda azaltmaktadır. Düzenli bir kullanım sonucunda bu bitki ile hastalıktan kurtulan kişi sayısı bir hayli fazladır.

Lavanta

Lavanta bilinen rahatlatıcı özelliği ile Egzama hastalarına şifa kaynağı olmaktadır. Rahatlatıcı etkisi ile kaşıntı hissini ortadan kaldırarak rahatlamaların önünü açmaktadır. Lavanta yağı sadece egzama için değil bilinen tüm deri rahatsızlıklarına üst düzey etki göstermektedir.

Sarı Kantaron

Sarı Kantaron, içeriği bakımından iltihap giderici etkisi olan bir bitki türüdür. Düzenli olarak günde 2 sefer uygulanması durumunda cildi besleyerek ihtiyacı olan tüm bakımların yerine getirilmesini sağlar. Kantaron kremini kullanan kişiler tedavi süresi bitene kadar kesinlikle asitli içeceklerden uzak durmalı. Aksi halde etkili bir sonuç almak durumu biraz zorlaştırabilir.

Egzama Bitkisel Tedavi

Egzamaya karşı ne yapabiliriz? Egzama nasıl geçer? Egzamaya ne iyi gelir? sorularına hala yanıt bulamadınız ise en etkili bir kürü sizlere ayrıntılı olarak aktarmaya çalışacağız. Egzamaya karşı en etkili yöntem beyaz dut kurusudur.

Ellerde bulunan egzamalar için; 2-3 avucunuz dolusu kadar kuru dutları, ellerinizi sokabileceğiniz bir tencere içerisinde bulunan kaynamakta olan suyun içerisine ekleyin ve 10 dakika kadar kaynatın. Daha sonra sıcak ile ılık arasında, yani sıcağa yakın bir ısıda iken ellerinizi 20 dakikaya yakın bekletiniz. Daha sonra ellerinizi 1 saat yıkamayınız. Bir saatin sonunda temizce sade su ile durulayın.

Vücudun diğer bölgelerinde bulunan egzamalar için 2 adet kür vardır. Bunlardan ilki ısırgan bitkisidir. Öncelikle klorsuz 1-1,5 su bardağı klorsuz suyu normal ateşte kaynatın. Daha sonra kaynayan klorsuz suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ısırgan bitkisini ekleyin. Isırgan otu bitkisi kuru olmalıdır. Yaş olmayacak. Isırganı kısık ateşte ağzı kapalı 4 dakika kaynatın. Dört dakika sonra ağız hassasiyetinize göre uygun sıcaklıkta içiniz.

Isırgan otu çayını akşam yemeklerinden en az iki saat sonra içiniz.

Isırgan otu çayına takviye olarak diğer kürümüz ise karabaş otu suyudur. 1-1,5 su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra içerisine bir tatlı kaşığı karabaş otu ekleyin ve 7 dakika ağzı kapalı ve kısık ateşte kaynamaya devam edin. 7 dakikanın sonunda ateşten alın ve süzün. Süzdükten sonra ılımaya bırakın. Ilıyan karabaş otu suyunu rahatsız olan bölgelerinize pamuk veya benzeri yardımı ile sürünüz. Eğer imkanınız var ise tavsiyemiz, rahatsız olan bölgelerinizi karabaş suyunun içinde bir müddet bekletmenizdir. Bunu küvet yardımı ile de yapabilirsiniz.

► Isırgan Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.