Kategoriler
Biyografi

Elif Şafak Kimdir ? Elif Şafak Kitaplarının İsimleri

Gündeme bomba gibi düşen bir röportaj sonrası herkes Elif Şafak kimdir yada kitaplarının isimleri nedir bu tip aramalr yapmaya başladı.Bizde gevezeadam ekibi olarak size bu konuda yardımcı olmak adına bir bilgi toplama işini üstlendik ve ele geçirdiğimiz bilgileri aşağıdaki gibidir.

Elif Şafak “biseksüelim”

Elif Şafak’ın ‘biseksüelim’ sözleri günün en çok konuşulan konusu oldu. New York’taki TED Talks konuşması için sahneye çıkan Elif Şafak, ‘Biseksüelim ama bunu kamusal alanda söyleyecek cesaretim olmadı’ dedi. Bu itiraf sosyal medyaya da konu oldu. Peki Elif Şafak kimdir, evli mi?

Elif Şafak Kitapları

Kem Gözlere Anadolu
Pinhan
Şehrin Aynaları
Mahrem
Bit Palas
Araf (The Saint of Incipient Insanities çevirisi)
Beşpeşe
Med Cezir
Baba ve Piç (The Bastard of Istanbul çevirisi)
Siyah Süt
Aşk
Kâğıt Helva
Firarperest (kitap)
İskender
Şemspare
Ustam ve Ben
Havva’nın Üç Kızı

Elif Şafak Kimdir ?

 

2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazanan Mahrem romanı ile geniş okur kesimi tarafından tanındı. Sanatçılara verilen bir bursla doktora sonrası çalışması için ABD’ye giden Elif Şafak, çeşitli üniversitelerde dersler vermiştir. 2003-2004 akademik yılı boyunca Michigan Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak bulundu ve ders verdi. Ardından Arizona Üniversitesi Yakın Doğu Araştırmaları bölümünde yardımcı doçent olarak görev yaptı. “Edebiyat ve Sürgün”, “Bellek ve Politika “, “Müslüman Dünya ‘da Cinsellik ve Toplumsal Cinsiyet” konulu dersler verdi.

2005’te Med Cezir adlı kitabında kadın, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat hakkında yazılarını bir araya getirdi. Aynı yıl Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can sağlık ile Berlin’de evlendi.

Doğum sonrası yaşadığı depresyonu, İngilizce olarak kaleme aldığı Siyah Süt adlı otobiyografik romanda anlattı. İki yıl sonra oğlu Emir Zahir’i dünyaya getirerek ikinci kez anne oldu. 2009 yılının Mart ayında yayımlanan AŞK isimli roman, Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satan edebi eseri ünvanını aldı. 2011 yılında Doğan Kitaptan “İskender” isimli eseri piyasaya çıkmıştır. Kitabın kapak resminde, makyajla erkek haline gelen Elif Şafak’ın kendi fotoğrafı vardır.

Sanatçı, Türkiye’de çeşitli günlük ve aylık yayınlarda yazmaya devam etmektedir. Mimar Sinan’ın yanında çırak olan birinin gözünden Osmanlı’yı anlattığı son romanı Ustam ve Ben 2013 yılında yayımlandı.

 

Kategoriler
Kısaca Bilgi

Vegan Ne Demek? Veganlar Neleri Yemezler

Veganlık, hayvansal gıdaları ve ürünleri reddetmek olarak kısaca tanımlanabilir. Bu tanıma uygun olarak hayatlarını düzenlerler ve kesinlikle hayvansal gıdalar tüketmezler. Vegan ismine tarihte ilk olarak 1944 yılında bir makalede karşılaşıyoruz. Veganlığın kurucularından Donald Watson 1944 yılında şu tanımı yapmıştır:”Veganlık hayvanlar alemine dair sömürü ve zulmün tüm biçimlerini dışlamanın ve yaşamı gözetmenin yoludur. Et, balık, kümes hayvanı, yumurta, bal, hayvansal süt ve türevlerini dışlayıp bitkiler aleminin ürünleriyle yaşamak ve tamamen ya da kısmen hayvanlardan üretilen tüm ticari malların alternatiflerini kullanmak şeklinde pratiğe dökülür.” Peki veganlar neleri tüketir?

Dediğimiz gibi hayvansal bütün etlerden uzak kalmakla kalmayıp ayrıca hayvanlardan elde edilen yumurta,süt,bal gibi hayvansal hiçbir ürünü tüketmezler. Yani veganlar yumurta, balık, kırmızı et, tavuk, tereyağı, süt, süt ürünleri (peynir, yoğurt, krema), kemik, sakatat, bal, gibi ürünleri kesinlikle tüketmezler. Bu ürünlerden vazgeçmeniz lazım. Peki bunların yerine ne yiyebilirsiniz? Bu ihtiyaçlarınızı bakliyatlardan yani fasulye, mercimek, bezelye, nohut, sebzeler, tüm yeşil bitkiler, soya ürünleri, kuruyemişler (ceviz, fıstık, badem, fındık), kuru meyveler, bitkisel yağlar (zeytin ve zeytinyağı, keten tohumu yağı, ceviz yağı, fıstık yağı, fındık yağı, tahıllar (pirinç, yulaf, kinoa, kuskus, bulgur, mısır vb.), bitter çikolata, tofu, soya ürünleri ile beslenilir.

Kategoriler
Kısaca Bilgi

Celp Dönemleri 2019-Tecili Bozdursam Ne Zaman Askere Giderim?

Askerlik görevini yerine getirmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri tecil bozdurulursa hangi ay askere gidileceği. 2017 yahut 2018 yılında ekim ayında askerlik tecili bozacak kişiler Şubat celbinde genellikle askerliğe alınmakta. Askerlik tecil işlemleri bozdurulurken askerlik şubesine diploma ve nüfus cüzdanı ile başvurup dilekçe doldurmaları gerekmekte.

Askerlik Celp Tarihleri

Askerlik Celp Tarihleri aşağıda ki gibidir;

Celp Dönemleri Başvuru Tarihleri

Kasım celp dönemi 2018 veya 2019 için başvuru tarihleri: 1 Haziran – 31 Ağustos
Şubat celp dönemi 2018 veya 2019 için başvuru tarihleri: 1 Eylül – 30 Kasım
Mayıs celp dönemi 2018 veya 2019 için başvuru tarihleri: 1 Aralık –28 Şubat
Ağustos celp dönemi 2018 veya 2019 için başvuru tarihleri: 1 Mart – 31 Mayıs

Mesela 1 ekimde askerlik tecilini bozduracak olan bir kişi genel olarak Kasım Celbine yetişemeyecektir dolayısıyla askerliğe Şubat Celbinde alınacaktır. Yani Ekim ayında tecil bozdurulursa askerliğe Şubatta gitme olasılığı yüksektir.

Askerlik Celp Dönemi Son Başvuru Tarihleri

Şubat Celp döneminde askere gitmek için Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım
Mayıs Celp döneminde askere gitmek için Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat
Ağustos Celp döneminde askere gitmek için Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs
Kasım Celp döneminde askere gitmek için Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos

Tam ve eksiksiz bilgi için en faydalı yöntem en yakın askerlik şubesine gidip bilgi almanızdır.

Etiketler: celp dönemleri, askerlik celp tarihleri, tecili bozdursam ne zaman askere giderim 2019, celp dönemleri ne zaman açıklanacak

Kategoriler
Biyografi Dizi

Ateş Böceği Aslı Kimdir – Nilay Deniz Yaşı Boyu

Ateş Böceği Aslı Kimdir – Nilay Deniz Yaşı Boyu, kilosu kaç, kaç doğumlu gibi soruların cevapları;

1993 doğumlu olan genç ve güzel oyuncu, Aydın ilinde dünyaya gelmiştir. Daha önceden Aşk Yeniden dizisinde Selin karakterini canlandırmıştı. 2011 yılında ise ”Behzat Ç” dizisinde de rol almıştır. Boğa burcu olan Nilay Deniz ”Mor Menekşeler” gibi dizilerde de görev alarak oyunculuk alanında kendisini göstermiştir. Son olarak ise Dayan Yüreğim adlı dizide Seray karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoriler
Biyografi Dizi

Ateş Böceği Dizisi Barış Kimdir Yaşı Boyu

Seçkin Özdemir (Barış)

25 Ağustos 1981 İstanbul doğumlu yakışıklı oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Bir Aşk Hikayesi dizisi ile herkesi kendine hayran bırakan başarılı oyuncu en son rol aldığı Kiralık Aşk dizisi ile performansını üst seviyelere taşıdı.

Kategoriler
Eğitim

5-6 Mayıs 2017 Özdebir Türkiye Geneli LYS cevapları

05.05.2017 cuma ve 06.05.2017 günü Özdebir tarafından yapılacak olan YGS-LYS​ denemesinin cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 5 Mayıs ve 6 Mayıs Özdebir YGS-LYS​ denemesi cevap anahtarı.

Telif haklarından dolayı şikayet gelmesi halinde cevap anahtarı kaldırılacaktır.

Cevap anahtarı 7 Mayıs 2017 günü eklenecektir

 

Ayrıca Türkiye geneli sıralamada kaçıncı olabileceğinizi ve soruların cevaplarını aşağıda bulunan yorum kısmından tartışabilirsiniz.

A Kitapçığı.      B Kitapçığı.

Kategoriler
Eğitim

19 Nisan Sabah Gazetesi LYS-1 LYS-2 Cevap Anahtarı

19 Nisan 2017 Çarşamba günü Sabah Gazetesi ile verilecek olan LYS-1 (Matematik-Geometri) ve LYS-2 (Fizik, Kimya, Biyoloji) denemelerinin cevap anahtarlarına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

Telif haklarına bağlı olarak şikayet gelmesi halinde cevap anahtarları kaldırılacaktır.

Linke tıkladıktan sonra açılan ekranda 5 saniye bekleyip reklama geç diyerek cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

Cevap anahtarı 20 Nisan 2017 perşembe günü eklenecektir.

 

 

Kategoriler
Eğitim

19 Nisan 2017 Star Gazetesi TEOG Cevapları

Uğur Yayınları ve Star Gazetesi işbirliği ile hazırlanan 19 Nisan 2017 TEOG denemesinin cevap anahtarına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz. Her çarşamba ve cuma Star gazetesi TEOG denemesi vermekte. 21 Nisan cuma günü de Star gazetesi ile birlikte TEOG denemesi verilecektir.

Telif haklarından dolayı şikayet gelmesi halinde cevap anahtarları kaldırılacaktır.

Denemenin cevap anahtarı deneme verildikten 1 gün sonra eklenecektir. 

Cevap anahtarı için tıklayınız.

Kategoriler
Eğitim

19 Şubat Final Dershanesi Deneme cevap Anahtarı

19.02.2017 pazar günü Final Dershanesi tarafından yapılan Türkiye geneli YGS denemesinin cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sizlerde denemeye ilişkin görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Denemenin cevap anahtarı 20 Şubat pazartesi günü eklenecektir.

Cevap anahtarı için tıklayınız.

Kategoriler
Eğitim

1 Şubat Hürriyet Gazetesi YGS Cevap Anahtarı

1 Şubat 2017 çarşamba günü Hürriyet gazetesi ve Tonguç akademi yayınları işbirliği ile hazırlanan YGS denemesinin cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Cevap anahtarı 2 Şubat 2017 perşembe günü eklenecektir.

Telif haklarına bağlı şikayet gelmesi halinde cevap anahtarı kaldırılacaktır.

Cevap anahtarı için tıklayınız.

Kategoriler
Eğitim

1 Şubat Sabah Gazetesi YGS Denemesi Cevap Anahtarı

1 Şubat 2017 çarşamba günü Sabah Gazetesi ve Uğur yayınları işbirliği ile hazırlanan YGS denemesinin cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Cevap anahtarı 2 Şubat 2017 günü eklenecektir.

 

Telif haklarına bağlı şikayet gelmesi halinde cevap anahtarı kaldırılacaktır.

 

Cevap anahtarı için tıklayınız.

Kategoriler
Eğitim

30 Ocak Posta LYS Denemesi Cevap Anahtarı

30 Ocak 2017 Pazartesi günü Posta gazetesi tarafından ücretsiz olarak verilen LYS fen fizik kimya biyoloji testinin cevap anahtarına Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Cevap anahtarı LYS fen denemesi nin verildiği günün ertesi günü yani 31 Ocak salı günü eklenecektir.

Telif haklarından dolayı şikayet gelmesi halinde linkler kaldırılacaktır.

Cevap anahtarı için tıklayınız

Kategoriler
Eğitim

29 Ocak Posta Gazetesi LYS Denemesi Cevap Anahtarı

29 Ocak 2017 pazar günü Posta gazetesi yanında verilen LYS matematik geometri edebiyat ve coğrafya denemesinin cevap anahtarına Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Cevap anahtarı 30 Ocak 2017 Pazartesi günü eklenecektir.

Telif haklarından dolayı şikayet gelmesi halinde cevap anahtarı kaldırılacaktır.

Cevap anahtarı için tıklayınız

Kategoriler
Eğitim

25 Ocak TONGUÇ Akademi YGS cevapları Hürriyet

25 Ocak 2017 günü Hürriyet gazetesi ve Tonguç akademi yayınları işbirliği ile hazırlanan YGS denemesinin cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Link ertesi gün yani 26 ocak 2017 perşembe günü eklenecektir.

Telif hakkı bildirimi gelmesi halinde cevap anahtarı kaldırılacaktır.

Cevap anahtarı için tıklayınız.

Kategoriler
Eğitim

25 Ocak 2017 Sabah YGS Deneme Cevapları

25 Ocak 2017 çarşamba günü Sabah Gazetesi ve Uğur yayınları işbirliği ile hazırlanan YGS denemesinin cevap anahtarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Telif haklarına bağlı olarak şikayet gelmesi halinde linkler kaldırılacaktır.

Denemenin cevap anahtarı 26 ocak 2017 perşembe günü eklenecektir.

Aşağıdaki linke tıklayarak 5 sn bekleyip reklamı geç butonuna tıklayarak cevap anahtarına ulaşabilirsiniz

Cevap anahtarı için tıklayınız

Kategoriler
Kitap

Çocuklarda Okuma Alışkanlığı ve Önemi

Kitap Okuma Alışkanlığı

Çocuklarda okuma alışkanlığı, küçük yaştan itibaren çocuklara empoze edilmesi gereken en önemli alışkanlıklardan biridir. Küçük yaşta edinilen her alışkanlığın çocukların ileriki yaşamlarında da onların takip etmesinden dolayı kitap okuma gibi önemli bir alışkanlığın da henüz küçük yaşta alışkanlık olarak elde edilmesi gerekmektedir. Peki çocuklarda okuma alışkanlığı ileriki yaşlarda hangi durumlarda oldukça büyük önem taşımaktadır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, kitap okuma alışkanlığı bugün gelişmiş toplumların en önemli özelliklerinden biridir. Bu denli belirgin bir özellik olarak karşımıza çıkan bu alışkanlık, toplumlarda yetişen çocukların hayal gücü yüksek bir biçimde büyümelerini sağlamaktadır. Buna bağlı olarak gelişen toplumlarda üretim üst seviyelere tırmanmakta ve toplumlar ülkelerin gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Elbette çocuklarda kitap okuma alışkanlığı kazanımı sadece toplumsal bir gerçeklik değildir. Aynı zamanda eğitim ve öğretim hayatlarında ezberlemenin ötesinde hayal gücü kullanılarak da eğitim sürecini tamamlama olanağı sunmaktadır. Buna bağlı olarak yetişen tüm çocuklar, derslerinde daha başarılı olup var olan dersleri daha ileri götürme olanaklarını elde ederler. Eğitim ve öğretim hayatından sonra gelen profesyonel hayat için de oldukça büyük önem arz eden bu alışkanlık hem hayatta başarı, hem de ruhsal olarak başarı sağlamaktadır.

İş hayatı, bilindiği üzere yaratıcılık üzerine kuruludur. Ancak çoğu zaman üretkenliğin ön plana çıktığı bu profesyonel yaşamda kimi bireyler oldukça zorluk çekmektedirler. Buna bağlı olarak yaşanan psikolojik ve ruhsal problemler de kişilerin sağlıklarının kısa sürede strese bağlı olarak bozulmasına neden olmaktadır. Bu durumda çocuklarda okuma alışkanlığı ön plana çıkmaktadır. Bunun sebebi hayal gücünü arttıran kitapların ileriki hayatlarda üretkenliği ön plana çıkarmasıdır.

Çocuklarda okuma alışkanlığı, sonradan kazanılması oldukça zor olan bir alışkanlık türü olduğundan, bunun çocuklara erken yaşlarda kazandırılması gerekmektedir. Böylece göz bebeğiniz olarak gördüğünüz çocuklarınız ileriki hayatlarında oldukça mutlu olacak ve kitap okuma alışkanlığı onlar için bir işkence olmaktan çıkacaktır. Buna bağlı olarak kitap okumaktan keyif alan çocuklarınız kendilerini keşfedebilecekleri yeni ufuklar açabilecek ve yaratıcılıkları da aynı oranda gelişecektir. Siz de çocuklarınıza bir iyilik yapın ve onlara okuma alışkanlığı kazandırın.

Kategoriler
Biyografi Dizi

Bodrum Masalı Cenk Kimdir? – Bora Cengiz

Bodrum Masalı dizisinin diğer bir karakteri ise Cenk. Peki Bodrum Masalı Cenk kimdir? Kaç yaşında? Boyu kaç?

Bodrum Masalı Cenk karakterini Bora Cengiz canlandırmakta. Pera Güzel Sanatlar lisesi mezunu olan Bora Cenk, Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. Oyunculuğun yanında fotoğrafçılık ve radyoculuk ile ilgilenmektedir. Oyuncu 182 cm boyuna ve 71 kg kiloya sahiptir.

Bora Cengiz’i Bizim Okul ve Yedi Güzel Adam (Cevat), Sana Bir Sır Vereceğim dizilerinden de hatırlamaktayız.

Bodrum Masalı Cenk – Bora Cengiz resimleri;

bodrum-masali-cenk-bora-cengiz bora-cengiz-bodrum-masali-cenk

 

 

Kategoriler
Biyografi Dizi

Bodrum Masalı Alara Kimdir? – Buse Serel Yereli

Bodrum Masalı Alara kimdir? Kaç yaşında? Boyu kaç? Kaç kilo?

Bodrum Masalı dizisinde Alara karakterini Buse Serel Yereli canlandırmakta. O Ses Türkiye yarışmasına da katılmış olan Buse Serel Yereli 19 Nisan 1995 İzmir doğumlu. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitimine devam eden Buse Serel Yereli 177 cm boyunda 55 kiloya sahiptir.

Buse Serel Yereli resimleri;

serel-yereli-sac-rengi-numarasi

buse-serel-yereli-nereli

bodrum-masali-alara-resimleri

Kategoriler
Biyografi Dizi

Bodrum Masalı Uzay Kimdir? – Serhan Onat

Ekranların yeni dizisi Bodrum Masalı oyuncularından uzay kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Bodrum Masalı dizisinde Uzay karakterini Serhan Onat canlandırmakta. Serhan Onat 10 Ekim 1994 İzmit doğumlu. Anadolu Üniversitesinde Tiyatro bölümünü okumakta ve bale üzerine eğitim almıştır. Serhan Onat’ı Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Murat rolünden ve Mayıs Kraliçesi dizisinden hatırlamaktayız.

184 cm boyuna sahip olan oyuncu mavi gözlü ve kumraldır.  Serhat Onat Resimleri;

 

Kategoriler
Eğitim

6 Ocak 2016 Zaman Gazetesi Cevap Anahtarı

6 ocak 2016 Zaman gazetesi YGS 10A ve 10B denemelerinin cevap anahtarlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

zaman-6-ocak-2016-cevap-anahtar

Kategoriler
AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) Eğitim

2015 – 2016 AÖF 1. Dönem Vize Sonuçları

2015 – 2016 yılı AÖF Güz dönemi vize sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak. Peki yapılacak olan vize sınavlarının sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçlarının her sene olduğu gibi bu senede 10-15 gün içerisinde yani 20 aralık 25 aralık tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde duyurulacaktır. Takipte kalın.

Kategoriler
Eğitim

2015-2016 Pedagojik Formasyon Duyurusu

YÖK’ün almış olduğu kararla artık üniversiteler kontejanları belirliyor. Peki hangi üniversite kaç kontejan açtı?

YÖK’ün kararının ardından formasyon başvuruları başladı. Aşağıda hangi üniversitenin ne kadar kontejan açtığını belirten linki paylaştık. Kontejanları linki tıklayarak öğrenebilirsiniz. Yeni gelişmeler oldukça sayfa güncellenecektir.

 

ÜNİVERSİTE KONTEJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Kategoriler
Eğitim

2016 KYK Burs/Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK), yapılan başvuruları değerlendirmeye aldı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KYK, almış olduğu başvuruları değerlendirmeye devam ediyor. Başvuru sonuçlarının en geç Aralık son haftası açıklanması bekleniyor.

 

BU YIL BURS VE KREDİ MİKTARI NE KADAR OLACAK?

Geçtiğimiz seçim dönemi Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğrencilere 330 TL olan burs ve kredilerin bu sene 400 TL olacağının müjdesini vermişti ve bu sene burs ücreti 400 TL olacak.

 

SONUÇLARI NASIL ÖĞRENECEĞİM?

Sonuçları öğrenmek oldukça kolay. Sonuçlar açıldıktan sonra tek yapmanız Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi sitesine girip sonuç sorgulama bölümüne gitmeniz. Açılan bölümde TC Kimlik bilgilerinizi girip sonucu öğrenebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz linklerden hemen öğrenebilirsiniz.

 

KYK BURS ve KREDİ SORGULAMA

KYK BURS ve KREDİ SONUÇLARI

Kategoriler
Eğitim

KYK Kredi Geri Ödemeleri Sorgu Ekranı

Kredi Yurtlar Kurumundan kredi alanlar  kaçar taksitle ve kaçar lira olarak geri ödeme yapacaklar. Eğer kredi aldıysanız ve geri ödeme zamanınız geldiyse aşağıda ki linkten sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kimlik numaranızı ve doğrulama kodunuzu girdikten sonra adına ait sayfa açılacak daha sonra ara butonuna basarak borcunuzun ve taksitlendirmenin olduğu sayfaya ulaşabilirsiniz.

KYK borç sorgulama ekranı için tıklayınız

Kategoriler
AÖF (Açık Öğretim Fakültesi)

AÖF Adalet 1. Sınıf 2. Sınıf İlk dönem Vize Final Soru cevapları

AÖF 2015-2016 yılı sınavlarına sayılı günler kaldı. Aşağıda vereceğimiz linkler ile AÖF Adalet 1. sınıf ve 2. sınıfın ilk dönemlerine (güz yarıyılı) ait vize ve final sorularını ve cevaplarını bulabilirsiniz. Açık Öğretim Fakültesi Adalet 1. dönem ve 3. dönem sorularını indirmek için aşağıda ki basamakları uygulayınız.

AÖF Sorular Nasıl İndirdilir

1) İndirmek istediğiniz sorunun linkine tıklayınız

2) Açılan sayfada “Normal İndirme” butonuna tıklayın (yüksek hız ücretlidir)

3) Şimdiki sayfada reklam çıktıysa X logosundan kapatınız.

4) 4 haneli kodu ekrana girip indir butonuna tıklayınız.

5) 60 saniye geçtikten sonra “Dosya İndir” linkine tıklayınız indirme başlayacaktır.

Adalet
1.sınıf 2013-2014-2015 indir
2.sınıf 2013-2014-2015 indir