Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Ebeveyn Olmak? Anne Baba Olmak?

248

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Anne Baba Olmak

Hamilelik bir dönüşüm durumudur. Doğan bir bebek, tamamen koruyucu ve yeterli ortamdan, yeni yaşamı dünyaya geçerken, anne ve babalar da ebeveynliğe adım atarlar. Bu durum yaklaşık dokuz ay sürer ve siz ebeveynliğe hazırlık yaparken bebeğiniz de dünyaya gelmek için gelişimi tamamlamaya çalışır. Çoğu kişilere göre anne baba olmak büyük bir yaşamsal değişimdir.

Ebeveynlik kalıcıdır. Bir çocuğun ruhsal fiziksel ve duygusal gelişim evrelerinden sorumlu olmak hem keyifli hemde ağır bir görevdir.

Çoğu ebeveyn adayları gibi sizde sabırsızlıkla, sağlıklı bir şekilde bebeğinizi kucağınıza alıp, onu en iyı bir şekilde yetiştirmek ve öz güvenli bir birey olması istekleriniz arasındadır. Bebeğiniz doğmadan önce sözde ki merak ve endişeler çocuğumu nasıl yetiştireceğim ebeveyn olarak yeterli bilgilere sahipmiyim gibi sorular sizi ve eşinizi düşündürebilir, bu durumda yakın bulduğunuz kişilerden yada bi danışmandan yardım alabilirsiniz.

Etkili Anne Baba

Hamilelik çoğu ebeveyn adayları için olumlu bir büyüme ve gelişme devresidir. Bu dönem doğumdan sonraki evreye alışma ve sistemi oluşturma dönemidir. Bu dönemde yakınlarınızdan yeni bebek bakımı gelişimi ile ilgili bilgiler almak, kendiniz araştırmalar yaparak bilgi edinmek ve kurslara gitmek hem sizin doğumdan sonra zorluk çekmenizi önleyecek hemde bebeğinizle güvenli ve olumlu bir ilişki oluşturabilmenizi sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.