Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Dudak Morarması Nasıl Geçer?

245

Dudak Morarması

Soğuk havaların geride kalması ile beraber ortaya çıkan bazı sorunlar özellikle cilt üzerinde bariz tahribatların görülmesine neden olmaktadır. Kış aylarında yavaşlayan kan dolaşımı özelikle dudak bölgesinde çeşitli morarmaların görülmesine neden olmaktadır. Bahar ayına girdiğimiz şu günlerde halen görülmeye devam eden bu Dudak morarması için yapılması gerekenlerden bahsedecek olursak;

Tedavi yöntemleri ile ilgili bilgileri paylaşmadan önce dudak morarması nın diğer nedenlerinden de bahsetmek istiyoruz. Öncelikle sadece kan dolaşımı ile ilgili olmayan bu rahatsızlık günlük yaşam standartları ile de doğru etki göstermektedir. Gün içerisinde fazla tüketilen çay, sigara ve alkol gibi etmenler de dudakların morarmasına, çatlamasına neden olmaktadır. Anemi gibi rahatsızlıklarında teşhisinde önemli etki uyandıran bu rahatsızlığın çözümü hem ilaçlar hem de doğal yöntemlerle sağlanmaktadır.

Dudak Morarması Nasıl Kapatılır, Tedavisi?

Dudak morarması aslına bakılacak olursak çok basit yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Öncelikle olarak bazı alışkanlıkların azaltılması ya da tamamen hayattan çıkarılması gerekmektedir. Gün içerisinde tüketilen kahve, sigara, ve alkol tüketiminin azaltarak ya da tamamen hayattan çıkararak kısmi olarak morarmaların önüne geçebilir, başta bu sorun olmak üzere birçok alanda da olumlu etkilerin de görülmesine olanak sağlayacaktır. Morlukları giderebilmek için doğal birçok seçenek ve nemlendirici kremlerin de etkisi oldukça yüksek olarak görülmektedir.

Buz ile soğutma yaparak morlukların dinmesini ve doğal rengine dönmesini kısa sürede sağlayabilirsiniz. Görünümde kısa sürede olsa yapılan bu değişiklik, kalıcı çözümler alınamadığı sürece sadece anlık olaylar için uygulanabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.