Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Diş Sağlığı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

277

Sağlıklı Dişler İçin Ne Yapılmalı?

Teknolojinin gelişmesi hayatımızın birçok noktasında olumlu ya da olumsuz etki gösterdiğinin en büyük kanıtı dişler üzerinde görülmektedir. Gelişen çağ ile beraber insanlarda meydana gelen beslenme değişimi, ağız ve diş sağlığını oldukça kötü etkilemektedir. Diş sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz diyen kişiler için oluşturacağımız bu liste mümkün olduğunca dikkate alınmalı ve uygulanmalıdır.

Sağlıklı bir dişe sahip olmanın ilk adımı bakımdan geçtiğini belirtmek istiyoruz. En az günde 2 kere olarak şekilde dişler fırçalanmalı ve artık durumunda kalan besinler diş ipi ile temizlenmelidir.

Dil fırçalamayı sadece alt damak ya da üst damak olarak ayrılmamalıdır. Diller de diş sağlığının bir parçası olması nedeni ile dilleri de fırçalamak gerektiğini bilmelisiniz.

Diş hekimlerine sadece sıkıntı çektiğiniz durumlarda gitmek yerine 6 ayda bir kontrol uygulatmak amacı ile gitmeniz etkili sonuçlar alabilmeniz adına oldukça önem arz etmektedir.

Kullandığımız araçlar oldukça önemlidir. Bu nedenle diş fırçası oldukça hafif uçlu olması gerekmektedir. Değişimlerini ise 3 aydan 3 aya olacak şekilde yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Mevsimine göre meyve tüketimleri diş sağlığı için oldukça önemlidir. Tatlı besinlerin tüketimini minimuma indirerek meydana gelebilecek tahribat durumlarını en aza indirebilirsiniz. Her öğünden sonra ise ağzınızı mutlaka su ile çalkalamanızı öneriyoruz.

Bilinen en büyük yanlışlardan birisi ise ağrıyan dişe alkol ile tedavi edilebilir durumudur. Alkol, dişler için bir ağrı kesici olarak görünse de yapısal anlamda büyük tahribatların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Diş sağlığı için nelere dikkat etmeliyiz sorusunu önemseyen kişilere son olarak vereceğimiz tavsiye ise günde 1 barda da olsa yeşil çay tüketmeleridir. Uzun zamanda etkili sonuçlar alabilmek adına bu yöntemleri uygulamanız diş sağlığınızda olumlu değişimler gösterecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.