Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Dil Felci Belirtileri? Dil Felci Nasıl Geçer?

291

Dil Felci Belirtileri? Dil Felci Nasıl Geçer?

Dilin zaman içerisinde kas mekanizmasındaki işlevlerin yitirilmesi durumu tıp alanında Dil felci olarak adlandırılmaktadır. Bu hastalık ilk başlarda kişilerde konuşma bozukluğu gibi sorunlar meydana getirirken ileri evrelerde yemek yemeye dahi müdahale ederek geri dönülmez bir yola girilmesine neden olmaktadır. Görülme yaşı belirli olmayıp hastalığın tedavi aşamasında erken teşhis sorunun temel kaynağının tespit edilmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Halk arasında bu sorun inme olarak da bilinmekte olup genelde meydana gelme süresi birkaç dakika olduğu ifade edilmektedir.

Dil felci meydana gelmesinin ardından dilde kısmi olarak sorunlar gelmeye başlar. Zamanla işlevini yitiren dilde ilk olarak konuşma bozuklukları, kekemelik ve kelime yutmaları meydana gelir. Sorunun ileri aşamasında tamamen işlevini kaybeden dil, hem konuşmayı, hem de yemek yeme faaliyetlerini sonlandırır. Bu sorunun meydana gelmesine neden olan etmenler genellikle psikolojik ve sinir nedeni ile merkezi sistemin dağılması ile meydana geldiği ifade edilmektedir. Belirli aralıklarla dilde uyuşma, yiyeceklerden tat alamama durumu ilk belirtileri oluşturmaktadır.

Dil felci, ileri boyutlarda kişinin hayatını ciddi oranda tehlikeye atmaktadır. Sorunun erken teşhisinden ziyade meydana geldiği andan itibaren ilk olarak profesyonel bir doktor desteği alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Tıp ve bitki bilimi aracılığı ile hazırlanan karışımlar, kısa sürede etkili sonuçların alınmasına katkı sağlayacaktır. Düzenli tedavi gören birçok hasta bu sorundan kısa sürede kurtuldukları paylaşılmıştır.

Dil felcine bitkisel kürler ile müdahale etmekte mümkündür. Şifası kesinlik kazanmamış da olsa işte sizlere 3 ayrı Dil felci için bitkisel kür;

  1. Kür: Bir su bardağı doğal sirke içerisine, bir çay kaşığının ucu ile yani çok az karanfil, ek olarak üzerine bir tatlı kaşığı toz naneyi de ekleyerek bu karışımı 5 dakika kaynatın. Daha sonra 30 dakika demlemeye alarak ılıması ile birlikte gargara yapın ve yutun.
  2. Bitkisel kür; Bir su bardağı doğal sirke içerisine az miktarda adaçayı ve yine çok az miktarda ince ince kıyılmış maydanoz eklenir 10 dakika kayanadıktan sonra 30 dakika bekletip yaptığınız kürü sık sık gargara yapmalısınız.
  3. Dil felci için 3. Bitkisel kür; Son olarak diğer bir alternatif ise az miktarda zencefil kökü çiğnenebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.