Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Detoks Diyeti Nedir? Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

260

Detoks Diyeti Nedir? Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Detoks Diyeti kilo verdirir mi? Kilo problemi ile yaşamak zorunda kalan kişilerin tek hayali kısa sürede hızlı ve etkili kilo vermek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yaz aylarına giriş yaptığımız şu günlerde İnternet aleminde aranan en çok kelimenin diyet üzerine olması çeşitli ve birçok alternatif diyet şekillerinin ortaya çıkmasına neden olmakta. Kısa süreli diyetler arasında yer alan bu diyet, kişilere düzenli beslenme alışkanlığı kazandır. Daha çok hareketsiz bir yaşam süren, gün içerisinde yeteri miktarda sıvı tüketemeyen kişilere bu diyetin önerildiğini ifade edebiliriz.

Detoks Diyeti hakkında bilgi almak isteyenler için kısaca bir rehber hazırlamak gerekir ise; beslenme programının geneli sıvı içerikli besin ya da gıdalardan oluştuğunu ifade edebiliriz.Detoks Diyeti

Her sabah kalkılırken ılık su içerisine ılık suyun sıkılması gerekildiğini belirterek öğle ve akşam yemeklerinde şeker ilavesi olmayan süt, nane suyu ya da gevreklerin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Üç gün boyunca uygulanan bu diyette beslenmenin düzene girmesi için her 3 saatte bir öğün takviyesi alınması gerekmektedir.

 

Detoks Diyeti uygulanırken akşam yemekleri genel olarak en az beslenme şekline sahip olmalıdır.

Tüm beslenme şeklini öğle yemeğinde alan kişiler akşam yemeği öncesi ve sonrasında gerek meyve, gerekse yoğurt desteği ile günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu diyetin detaylı içeriğini öncelikle diyetisyenlerden öğrenebilir, vücut endeksinize göre uygulamaya alabilirsiniz.

Bireysel olarak yapılan diyetler uzun vadede bazı sağlık sorunlarının meydana gelmesine neden olabilmekte.

Mükemmel İnceltici Detoks Suyu Tarifi(video)

Detok suyu mükemmel bir inceltici görevi görmektedir. İçerisinde maydanozdan dere otuna zencefilden limona kadar birçok bitki yer almaktadır.

Detoks suyunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hamileler naneyi az koymalıdır. Bir diğer az konulması gereken bitkimiz ise zencefildir. Eğer ki zencefili fazla eklerseniz suyunuz acılaşır ve içemezsiniz. Bir diğer husus ise günde en az 3 litre su içmeliyiz. Detoks suyunun faydaları ise; yüksek alkalik özelliği bulunmaktadır, hem vücudunuzu inceltirken hemde vücudunuzu temizlemeye yaramaktadır, hemde tatlı krizini sonlandırır. İçerisinize eklediğiniz dere otu ise sizi devamlı tok tutacaktır.

İkinci hazırladığınız detoks suyu ise kan şekerinizi düzenleyici ve tatlı isteğinizi azaltıcıdır.

Video Linki: https://youtu.be/cWRxiUzJYMQ

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.