Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Defne Yağı? Defne Yağı Faydaları? Defne Yağı Zararları?

280

Defne Yağı? Defne Yağı Faydaları? Defne Yağı Zararları?

Sağlığa faydalı bitki ve yağlar hakkında paylaşımlara devam ediyor, bu yazımızda tıp dünyasının son zamanlarda sıklıkla kullanıldığı Defne yağı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Yaprakların buhar yolu ile damıtılması ile elde edilen bu yağ, başta antibiyotik olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Sıklıkla iştah açıcı, böcek öldürücü, ülser ve reflüye karşı üst düzey etki gösterdiği tespit edilmiştir. Bunun yanında sıklıkla eklem bölgelerinde meydana gelen kasılma, ağrı ya da damar tıkanıklıkları gibi durumlarda kas gevşetici olarak kullanıldığı da görülmüştür.

Kış aylarının en istenmeyen durumu olarak gösterilen grip ve soğuk algınlığı karşısında etkili bir sonuç isteyen kişiler genellikle doğal tedavi yollarını tercih etmektedir.

Son zamanlarda Defne yağının doğal antibiyotik olarak kullanıldığını ifade edebiliriz. Aynı zamanda küçük çapta görülen yara, iz ya da yanıklara karşı da iyileştirici etkiler meydana getirdiği de tespit edilmiştir.

Kilo alamama gibi sorunlar yaşayan kişilerin tıp dünyasından göremediği etkiyi düzenli olarak bu yağı tüketmeleri durumunda olumlu sonuçlar meydana getirdiği dile getirilmiştir.

Defne Yağının Zararları

Defne yağı birçok açıdan sağlığa olumlu etkileri olduğu dile getirilse de her bitki ve yağda olduğu gibi bazı zararları bulunmaktadır.

Çok fazla cilt üzerine uygulanması tahriş gibi etkilerin meydana gelmesine neden olabilmektedir.

Özellikle ağır yaralanmalar ya da hassas bir cilde sahip kişilerin bu yağdan kesinlikle uzak durmaları önerilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.