Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Couchsurfing Nedir? Couchsurfing Nasıl Kullanılır?

283

Couchsurfing Nedir? Couchsurfing Nasıl Kullanılır?

Dünya üzerinde halen iyi niyetli insanların bulunduğu, karşılıklı saygı çerçevesinde yardımlaşmanın koşulsuz yerine getirildiğini gösteren CouchSurfing, Dünya üzerindeki tüm noktalardan sahip olduğu kullanıcı sayısı ile dışarıda kalmış gezginlerin kalacak yer bulmalarını sağlamakta. İnsanlar, yaptıkları seyahat planı sırasında karşılaştıkları olumsuz durumlar karşısında yardım ve destek taleplerini bu platform üzerinden oluşturmakta olup kendileri için en önemli konu olan konaklamayı çözümlemeye çalışmaktadır.

Günümüzde masrafsız tatil olanakları içerisinde insanlar tatilleri için konaklama alanlarını bu şahane platformu üzerinden sağlamaya çalışmaktadır. Kişilerin ev durumların müsaitliğine göre dışarıda kalan kişileri evlerinde ağırlayarak istedikleri sürece kalmalarını sağlamaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu platform gezginlerin birbirleri arasında konaklama sorunlarını çözmeye çalışmaları ile popüler hal kazanmıştır. Genelde Avrupa turlarında ihtiyaç duyulan bu platforma son zamanda ülkemizde de talepler meydana gelmektedir. Bir kişinin dışarıda kalan kişileri misafir edebilmesi için belirli sayıda referansa sahip olması gerekmektedir. Aynı durum Couch arayan kişi için de geçerli olup eşit şartlar istendiğini de hatırlatmak istiyoruz.

Hiçbir şekilde aralarında bağ bulunmayan, birbirine yabancı kişiler bu platform aracılığı ile birkaç kece beraber yaşamaktadır. Çoğu zaman dil, din ve kültür farklılıkları olan insanlar arasındaki misafirlik duygusu herşeyin önüne geçmektedir. Gezginler, planladıkları rotalar içerisinde konaklamaya hiç para ayırmadıklarından dolayı bu platform kısa sürede 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Web adresi üzerinden sizlerde açılan ilanlar için misafirperverlik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konu ile ilgili açıklayıcı video:

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.