Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Çocuğun Zeka Gelişimi İçin Neler Yapılmalı? Zeka Geliştiren Yiyecekler

266

Çocuğun Zeka Gelişimi İçin Neler Yapılmalı? Zeka Geliştiren Yiyecekler

Özellikle çocuklar için Zeka Geliştiren Yiyecekler tüketilmesi, geleceğe bir yatırım olarak gösterilmekte olup çocuk gelişimi sırasında büyük bir rol oynamaktadır. Beslenme, insan gelişiminin düzenli olarak ilerleyebilmesi için oldukça önemli ve gerekli konular arasında yer almaktadır. Her yaşta tüketilmesi gereken bazı özel gıdalar başta fiziksel olmak üzere zihinsel gelişimin daha güçlü bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlamakta.

Anneler ve babalar, çocukları için belirli bir yaştan itibaren Bal, Pekmez, Yoğurt, Yumurta, tahıl grubu besinleri yedirmeye başlayarak hem sağlıklı gelişmelerine hem de zeka gelişimlerinin düzenli bir şekilde gelişebilmesini sağlamalıdır. Zeka Geliştiren Yiyecekler olduğu kadar gelişimi durduran ya da eksi yöne çeken gıdalar da bulunmaktadır.

DİKKAT! Çocuklar tatlandırıcılardan kesinlikle uzak duracaklar. Özellikle de Aspartam adı verilen tatlandırıcı içeren gıdalardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Epilepsiden, obeziteye, MS (Multiple Skleroz) hastalığından, kanserlere kadar çeşitli ciddi hastalıklara sebep olmaktadır.

Tuz, şeker, yağ, hazır ya da fast food ürünleri çocuk gelişimi sırasında zekanın olumsuz yönde ilerlemesine neden olan besinler olarak gösterilmekte. Sağlıklı bir gelişimin sağalanabilmesi için süt ve süt ürünleri ile beraber et ve sebze tüketimine yoğunlaşılması gerektiğini belirten uzmanlar, doğru besin seçiminin çocuklar üzerinde büyük etkiler meydana getirdiğinden bahsetmekteler.

Bununla beraber Zeka Geliştiren Yiyecekler içerisinde bitter çikolata, kırmızı lahana, brokoli, Ispanak, kuruyemiş türü besinlerin de yer aldığı görülmektedir. Tüm bu besinlerin yanında yaş gruplarına uygun su tüketiminin yapılması ileri dönemlerde hafızanın kuvvetli olabilmesine büyük oranda katkı sağlamakta. Bununla beraber sezonu olması durumunda taze balık birçok besine göre hafızayı güçlendirmede büyük bir yere sahiptir.

En önemli zihin açan besin havuç suyudur. Bilim insanları dahi havuç bitkisine hayranlıkla bakmaktadır. Havuç suyu unutkanlığa, zihin gelişimine ve alzheimer hastalığına birebirdir.

Unutkanlığı olanlar gece yatmadan bir çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu içmelidir. En fazla bir ay içilmelidir.

Zihin açan kür tarifi;

3 ay boyunca her akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra taze sıkılmış bir su bardağı havuç suyu tüketiniz. Gece yatmadan önce tüketmeniz daha etkili olacaktır. 3 aylık uygulama şekliniz 1 ay tüketip 1 hafta ara verip 1 ay tüketip 1 hafta ara vererek olmalıdır. 3 ay tamamlandıktan sonra haftada 2-3 defa akşam yemeklerinden en erken 2 saat sonra 1 çay bardağı tüketiniz.

Çocuğun Zeka Gelişimi İçin Neler Yapılmalı? Zihin Açan Kür(video)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.