Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Çam Yağının Faydaları, Çam Yağı Zararları

282

Çam Yağının İnanılmaz Faydaları

Sadece belirli çamlardan elde edilen çam yağı, reçinelerden elde edilerek alternatif tıp kaynakları arasında en sık kullanılan yöntemler içerisinde yer almaktadır. Belirli bir kesim tarafından kullanılan çam yağının faydaları, ağrılar başta olmak üzere birçok cilt rahatsızlığı ve enfeksiyon sorunları için kullanılmaktadır. Tıp iliminin gelişmediği zamanlarda sıkça kullanılmaktadır. Ağrı kesici, idrar yollarındaki enfeksiyonlar ve depresyon üzerine verdiği olumlu etkiler, birçok kişinin hayatının kurtulmasına olanak sağlamıştır. Bu demek oluyor ki her rahatsızlık için çam yağı bir şifa kaynağıdır. Fazla kullanılması durumlarında yarardan ziyade, çam yağının faydaları, çam yağı zararları na dönüşebilmektedir. Zehirlenme ve tahribatların oluşmasına neden olabilecektir.

Doğru kullanılması durumunda ise; başta solunum yollarında meydana gelen rahatsızlıklar başta olmak üzere öksürük hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu, kaslarda meydana gelen rahatsızlıklar, migren, sinüzit gibi hastalıkların doğrudan tedavisinde kullanılmaktadır. Vücut üzerindeki cilt rahatsızlıklarını gidermek için ise banyo suyuna ilave edilerek kullanılabilir. Bu şekilde de, astım, bronşit, nefes darlığı ve selülit gibi cilt rahatsızlıkların tedavi edilmesine büyük oranda katkı sağlayacaktır.

Kozmetik alanının da en çok faydalandığı ürünler arasında yer alan Çam yağı, sabun, şampuan ve krem imalatlarının da da sıklıkla yer almaktadır. Bunun ile beraber inşaat sektöründe boya açıcı olarak verniğin içine reçine olarak ilave edilmesi bu ürünün sayısız faydaları arasında yer almaktadır.

Solunum Hastalıkları İçin Kullanımı

Bugün, eczaneden aldığımız öksürük ilaçlarının yapım maddeleri arasında çam yağının olduğunu bilmelisiniz. Başta öksürük olmak üzere tüm solunum ve bronşit rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bu yağ, enfeksiyona bağlı durumlarında önüne geçmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Bireysel olarak çam yağı ile tedavi yöntemini kullanabilmek için buhar ile solunum yapmanızı önerilebilir. Birkaç damla çam yağını sıcak su içerisine ilave ederek buharını içine çektiğinizde meydana gelecek değişimleri kısa sürede fark edebilirsiniz.

Cilt Bakımı İçin Kullanımı

Uzmanlar, doğal yöntemlerle cilt bakımının yapılması gerektiğini sürekli vurgulamakta olup problemleri giderebilmek adına en etkili yöntemlerin çam yağı ile elde edilebileceğini söylemektedir. Başta sedef olmak üzere  bir çok cilt rahatsızlıklarında etkilidir. Bunlar; sivilce, kaşıntı, egzama, kırışıklık, cilt lekeleri, başta olmak üzere birçok rahatsızlığın çözümü için reçeteler içerisinde yer almaktadır. Doğru bir şekilde çam yağı kullanımı yapılır ise; hayalini kurduğunuz bebek yüzlü cilde kavuşabilir, yaşlanmaya karşı doğru önlemleri alabilirsiniz.

Çam Yağı Zararları ve Çam Yağı Yan Etkileri

Çam yağı yararlı olduğu kadar zararları ile de dikkat edilmesi gereken bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Yağ, sadece ilaç içerisinde kullanılmalı ya da birkaç damla ile vücuda masaj şeklinde uygulanmalıdır. Ağız ile alınması durumunda ise akciğerler başta olmak üzere böbrek rahatsızlıkları, koma, beyin krizleri, ölüm ve felç durumları meydana gelebilmektedir. Vücut üzerine yoğun olarak uygulanması durumunda cilt üzerinde tahribat ve zehirlenme durumlarının da meydana gelebileceğini unutmamalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.