Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Bitki Çayları Nasıl Demlenir? Bitki Çayı Demleme?

332

Bitki Çayları Nasıl Demlenir? Bitki Çayı Demleme?

Ihlamur ve nane-limon Türk kültürü içerisinde yer alan bitki çayları içerisinde yer almaktadır. Siyah çayı dahi yanlış demleyen bir millet olarak bitki çayların hazırlanışı ile tüketimi arasındaki süreyi yanlış değerlendiriyor, çaylardan almamız gereken faydaların çöp olmasına neden oluyoruz. Bitki çayı demleme veya Bitki Çayları nasıl demlenir gibi sorular son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle de kış aylarına girmeden önce merak edilen konular arasında yer almıştır.

Birçok kişi gerek metabolizmayı hızlandırmak, gerekse bağışıklık sistemini güçlendirmek adına bitkisel çayları yaşamlarının bir parçası haline getirmeye başlamıştır.

Bitki Çayı Demleme? sorusunu aktif olarak satışta bulunan tüm bitki çeşitleri için eşit olduğunu belirtmek istiyoruz. Aklınızda bulunan tüm demleme yöntemlerinizi kafanızdan çıkarmanızı istiyoruz.

  1. Bitki çayı hazırlığında en önemli etken maddenin su olduğunu, iyi bir su seçimi yapılması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Suyun önemli olmasında ki ilk etken ise suyunuzun klorsuz olması gerekmektedir. Klorsuz su aramanız zor olmayacaktır, hazır su olarak satılan suların neredeyse tamamı klorsuzdur.
  2. Bitki Çayı Demleme? konumuzun ikinci etkeni ise suyun kaynama işlemidir. Bir demlik ya da cezve yardımı ile öncelikle suyun iyi bir şekilde kaynaması gerekmektedir.
  3. Kaynama işlemi sonrasında bitki yapraklarının su içerisine atılmasını öneriyoruz. Bu şekilde başlayan demleme 10 15 dakika gibi dinlenince içime hazır bir hale gelebilmektedir.
  4. Kabuklu ya da sert köklü Bitki Çay Demleme işlemi sorusuna gelecek olursak; bu yöntemde ise birazcık ters işlemleri uyguluyoruz. Normal su içerisine kökler atılarak kaynayana kadar beklenilir.

Kaynama işleminin ardından süzgeç yardımı ile kökleri karışım içerisinden ayırarak sıcak ya da soğuk ayrımı olmadan tüketilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.