Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Besin Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

253

Yazı İçeriğinde Bulunanlar (Tıkla)

Besin Alerjisi Nedir?

Her besin, vücut için sağlıklı  ve faydalı gelişimlerin meydana gelmesine olanak sağlamaz. Bazı besinlerin tüketimi sırasında meydana gelen reaksiyonlardan sonra vücudun o besini kabul etmediğini görür, çeşitli sorunların yavaşça baş gösterdiğine şahit olabilirsiniz. Besin Alerjisi olarak adlandırılan bu durumda vücut için sağlıklı olmayan bir besin türü var ise tespit edilmeli ve bu tür besinlerin tüketimi hayattan çıkarılmalıdır. Özellikle çocuklar, böyle bir sorunun farkında olamamaları nedeni ile her önüne gelen şeyden yemek ister.  Çocuklarda görülen alerji belirtileri ne gelecek olursak;

Bebeklerde Besin Alerjisi

Besin Alerjisi kendisi ilk olarak tüketimlerin hemen ardında gösterir. Ağız bölgesinde ve vücudun genel bölgesi kızarır, kaşınır.

Bazı durumlarda da alerjiye bağlı egzama oluşumu meydana gelebilir.

Ayrıca; bebeğinizin kakasında kan görüyorsanız, nedeni belirli olmayacak şekilde kusuyor, kabızlık sorunları yaşıyorsa alerji şüphesi konulabilmektedir.

Bu sorunlardan sadece birisi ile karşılaşmanız bile şüphelerin başlamasına neden olabilmektedir.

Anne sütü Besin Alerjisi durumunun görülme olasılığını azaltan durumlar arasında yer almaktadır. Uzmanlar, doğumdan 6 ay sonrasına kadar bebeklerin anne sütü ile beslenmeleri durumunda alerjik hastalıklara karşı 10 kat daha korunaklı olduğundan bahsediyorlar. Anne sütü, kesin bir koruma sunmasa da nadir de olsa bu grup içinde hastalıkların görüldüğü tespit edilmiştir. Eğer aklınızda bir şüphe var ise, bebeğinizde alerji olduğunu düşünüyorsanız öncelikle bu durumu uzmanlara iletmeniz gerekmektedir. Gerekli testler sonucunda hangi besinlere alerji görülüyor net olarak öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.