Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Baş Ağrısının Sebepleri?

262

Günümüzde basit nedenlere bağlı olarak görülen Baş Ağrısı, dikkate alınmaması gibi durumlarda ciddi sorunlara meydan olabilmektedir. Günümüzde beyin tümörünün başlıca tespit nedenleri arasında gösterilen Baş Ağrısının Sebepleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız bulunmaktadır.

Baş ağrısı, iş gücü kaybı bakımından karşılaşılan en çok rahatsızlıklardan birisi olarak gösterilmektedir. Son 3 yılda yapılan araştırmalara göre hastanelere başvuran kişilerin en çok müracaat ettiği bölüm baş ağrısı üzerine olduğu tespit edilmiştir. Belirli bir kategori içerisinde yer alan baş ağrısının sebepleri, kendi arasında 3 bölüm içerisinde incelenmektedir. Bunlar arasında en şiddetlisinin ise Migren olduğunu belirterek türler hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Baş Ağrısının Sebepleri?

Migren, başlangıçta ufak belirtiler ile ortaya çıkarak bir anda beynin bir köşesini ele geçiren bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Şiddetli sancılar nedeni ile hastalar belirli bir süreden sonra kendisini yorgun ve bezgin hissedebilirler.  Bu tip baş ağrısına sahip olan kişiler, ışık ve nesnelerin gürültüsüne karşı oldukça hassas bir ruh haline sahip olurlar.

Boyun bölgesinden başlayarak kafa tasına doğru ilerleyen baş ağrıları gerilim tipi olarak adlandırılır. Migrene göre daha hafif sancıları vardır. Bu baş ağrısının görülmesinin ardından kişilerde gereğinden fazla uyuma, beslenme gibi durumlar görülebilmektedir. Ağrıya neden olan etmenler ise yüksek gürültü ve sürekli alkol tüketimi gösterilebilir.

Ağrı çeşidi hangisi olursa olsun etkileri oldukça güçlü ve çekilemez bir boyuta gelmektedir. Normal olarak görülen baş ağrısı bu kategori içerisinde dahil değildir. Baş ağrısının sebepleri araştırılırken öncelikle yaşam standartlarının ele alınması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

► Baş Ağrısı Ve Ağrı Kesicilerin Zaralari

► Migren Nedir? Migren Belirtileri Ve Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.