Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Banyo Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Yapılan Hatalar?

Banyo Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Yapılan Hatalar?

Bu yazımızda duş alırken dikkat edilmesi gerekenler, hakkında bir yazı hazırlayarak bilinen birçok doğrunun aslında nasıl yanlış olduğundan bahsedeceğiz. Banyo yaparken nelere dikkat edilmeli, denildiğinde temizlik için bir gereklilik olsa da yapılan bazı hatalar temizlikten ziyade büyük bir ciltsel rahatsızlık, temizlikten ziyade kirliliklerin meydana gelmesine neden olabilmekte.

Öncelik, özellikle kış aylarında yapılan bir hatadan bahsedeceğiz. Birçok insan banyoda su seçimini sıcak su üzerine yapmaktadır. Sıcak su ile banyo yapmak derinin büyük zarar görmesine, saç köklerinin zayıflayarak dökülmeye neden olduğu söylenmektedir.

Banyo yaparken nelere dikkat edilmeli? sorusunun bir diğer cevabı ise köpüklenme işlemidir. Banyo yaparken, köpüklenmek yapılan hatalar arasında belkide ilk sıralarda gelmektedir. Vücudu köpükle kaplamak kir ve lekelerin çıkmasını engelleyerek sadece kuru bir temizlik havasının oluşmasına neden olmaktadır. Lif seçimi her zaman yeni olmalı ve en ufak eskime meydana gelmesi durumunda anında değişiklik yapılması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Belkide en şaşıracağınız madde bu olacaktır. Banyo yaparken nelere dikkat edilmeli? sorusuna diğer bir cevabımız ise duş sonrası olacaktır. Duş öncesi kadar duş sonrası da oldukça önemlidir. duş alırken dikkat edilmesi gerekenler, arasında kurulanmanın da yer aldığını hatırlatmak istiyoruz. Kurumayı daha çok doğal hale bırakılmalı ve kesinlikle havlu ile ovalama işlemi yapılmamalı. Havlular, kurutma işlemi sırasında kullanılması durumunda cildin tahriş olmasına neden olmakta.

Banyo yaparken nelere dikkat edilmeli arasında şampuan seçiminin de ayrı bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz. Sık sık şampuan değiştirmek saç sağlığına büyük oranda olumsuz etki meydana getirmektedir. Bunun yanında her gün duş almaktan ziyade yağlanmaya uygun bir ortam oluşturulması gerekildiğini hatırlatmak istiyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.