Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Bakım ; Kadınlar İçin Günlük ve Basit Uygulamalar

254

Kadın Bakımı

Bakım, her kadının vazgeçemediği bir tutku ve emektir. Kendisini daha güzel ve mutlu hissedebilmek amacıyla yapılan bu bakımlar düzenli hale geldiğinde kadınlar kendilerini olduklarından daha mutlu hissedebilmektedirler. Özellikle cilt bakımında çok titiz olan kadınların, gündelik hayatta, stres, yorgunluk ve koşturmaca sonucu bu denli özen gösterdikleri bir konuda istemedikleri bir durumun oluşmaması için gerekli olan uygulamalar bulunmaktadır. Peki siz bu sorunu çözecek olan uygulamalara vaktinizin olmadığını mı düşünüyorsunuz? O halde sizlerle, belirli saat aralıklarında vücudunuza sadece 10 dakika ayırarak kendinizi daha iyi hissedeceğiniz programını paylaşıyoruz.

Kadın Bakımı Sabah Başlar ! Egzersizler

Sabah uyandığınızda yapacağınız küçük egzersizler hem sabahları daha zinde olmanızı ve cildinizin de aynı zindelikte olmasını sağlar. Uyandığınızda kollarınızı ve bacaklarınızı iyice gerdirdikten sonra olduğunuz yerde koşarak bu işe başlayabilirsiniz. Daha sonra elinize alacağınız ağırlıkları düşük iki alet ile göğüs hizanıza kadar kollarınızı çekerek bunu 20 kez uygulayın. Unutmayın ki bakım sırasında en önemli unsurlardan biri de saçlarınızdır. Öncelikle saçınıza uygun saç kremleri kullanmanız gerektiğini hatırlatmamız gerekmektedir. Bunun sebebi saç kremlerinin, farklı saç tiplerine uygun biçimde kullanıldığında saçlarınızın daha rahat ve kolay şekle girmesini sağlamasıdır.

İş hayatı bitti, akşam oldu, tekrar kendinize zaman ayırma vakti!

Bakım, esnasında, cildinize yardımcı olabilecek cilt maskeleriyle bu bakımı kendiniz, evinizde rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Hızlı ve pratik oluşlarıyla oldukça etkili izler bırakan bu ürünler sayesinde sabah kalktığınızda cildinizde fark ettiğiniz mat ve cansız görünüm son bulmaya başlayacaktır. Ancak bu noktada cildinizin yapısına uygun maskeler kullanmanız da büyük önem taşımaktadır.

Peki bu işlemden sonra ne yapmalısınız?

Maske! Doğal Cilt Maskesi

Maske işleminden sonra sıcak su dolu bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve birkaç damla gül yağı dökerek buharını yüzünüze doğru tutun. Bu işlemden sonra başınızı bir havlu ile örtün ve birkaç dakika bekleyerek gece kullanacağınız kremi sürün. Cildiniz için yapacağınız bu bakımlara dahil olarak kırışıklıklara müdahale edebilmek amacıyla da kırışıklık önleyici kreminizi sürüp 15 dakika kadar bekleyerek zaman içerisinde kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ayakların, bakım açısından önemi nedir?

Kapalı ayakkabılardan kaynaklı olarak sertlikler ve hassas olan bölgelere ayak bakımı yaparak daha sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olmanın sırrının keşfedin.

Peki ayak bakımı nasıl yapmalısınız?

Oldukça basit olan bu uygulamada ayaklarınızı 5 dakika ılık ve sabunlu bir suda bekletin ve daha sonra topuk taşı ile sertlikleri giderin. Tırnak diplerinde bulunan derileri geriye doğru ittikten sonra ayaklarınızı bir havlu ile iyice kurulayın ve kremleyin. Bu yaptığınız işlemlerin etkili olabilmesi açısından yatarken çorap giymeniz oldukça faydalı olacaktır.

Günün sonuna geldiğinizde boyun ve omuz bölgenize birkaç damla lavanta yağı damlatarak masaj yapmayı da ihmal etmeyin. Masajın ardından 15 dakika küvette uzanın veya duşun altında bekleyin. Ancak suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edin. Su sıcaklığını belirli seviyede tuttuğunuz sürece vücudunuz gevşer daha sağlıklı bir uyku ve daha diri bir cilde sahip olmanız sağlanacaktır.

Diğer El ve Ayak Bakımı ile ilgili yazılarımız:

 Ayak Bakımı Cilt Bakımı ve Diş Bakımı Önerileri

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 Tırnak Batması Tedavisi – Şeytan Tırnağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.