Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Aşırı Terlemenin Nedenleri? Aşırı Terleme Bitkisel Çözüm

316

Aşırı Terlemenin Nedenleri? Aşırı Terleme Bitkisel Çözüm

Ter, vücudun ısı dengesinin yükseldiğini gösteren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücutta meydana gelen ısı değişimlerin beyin tarafından uyarılması ile görülen terler bazı durumlarda istenilmeyen görüntülerin meydana gelmesine neden olmakta. Aşırı nem, yüksek sıcaklık, spor, beden ile çalışma, kalın kıyafet, acı biber tüketimi gibi nedenler doğal tekerlemelere neden olabilmektedir. Söz konusu aşırı terlemenin nedenleri olursa;

El, yüz, ayak ve koltuk altı olarak belirlenen bölgesel alanlarda görülen aşırı terlemenin nedenleri doğal olarak gösterilir. Herhangi bir yandaş hastalıkla ilişkilendirilmeyen bu terleme türü için dokularda ter bezlerinin sayısı ve alanının büyük olmasından kaynaklı olduğu söylenmekte. Bölgesel alanlarda meydana gelen terleme genellikle doğal terlemeler den çok daha fazladır. Oturduğu yerde su gibi terleyen insanlar özellikle yaz aylarında istenmeyen görünümlerin meydana gelmesine neden olmakta. Genellikle insanların %3’ünde görülen bu sağlık sorunu genetik yollar ile ailede bulunan çocuklara da aktarılabilmekte.

Aşırı terlemenin nedenleri aslına bakılacak olursa Obeziteye maruz kalan kişilerde, aspirin ve antidepresan gibi ilaçlar kullanan kişilerde, ergenlik dönemi, karaciğer, böbrek rahatsızlığı gibi birçok sorunun da yansıması olarak gösterilmekte. Kadınlar için menopoz dönemlerinin de bir belirtisi olarak karşımıza çıkan bu durum mevsimlere göre etkisi artırabilir, azaltabilir olduğunu söylemek istiyoruz. Doktor kontrolleri ile ter bezleri durumunu tespit etmek tedavi sürecinin en önemli aşamalarını oluşturmaktadır

Aşırı Terleme Bitkisel Çözüm

Eğer hem kışın hemde yazın aşırı terleme sorununuz var kilonuz ise aşırı değil ise telaşlanmanıza gerek yoktur. Aşırı terleme bitkisel çözüm oldukça kolaydır. Aşırı terlemeye sadece 3 bitki ile çözüm bulacaksınız. El terlemeniz, ayak terlemeniz veya aşırı koltuk altı terlemeniz var ise aşırı terleme bitkisel çözüm ile evde kendi kendinizi tedavi edebilir onlarca, binlerce TL ödemekten kurtulacaksınız.

Aşırı terleme bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu;

  • Adaçayı bitkisi
  • Kırkkilit bitkisi
  • Testere dişli Aslan pençesi,

bitkilerinden birer tutam yani 5-6 gram alarak kısık ateşte kaynayan 1,5 su bardağı suya ekleyin. Bitkileri 6-7 dakika kısık ateşte kaynattıktan sonra ateşten alın.

Daha sonra kürü ağız zevkinize uygun sıcaklığa gelince içiniz. Küre bir süre devam ediniz. Sonrasında aşırı terleme bitkisel çözüm ile inşallah şifanızı bulacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.