Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Alt Islatma(Gece İşemesi) Nedenleri? Alt Islatma Tedavisi?

276

Alt Islatma(Gece İşemesi) Nedenleri? Alt Islatma Tedavisi?

Annelik ve Babalıkla ilk kez tanışan çiftler, çocuk gelişimi konusunda oldukça tecrübesiz kalabilmektedirler. Gün içerisinde çok fazla sıvı tüketimi yapan bebekler tam anlamı ile refleks kazanamadıkları için altlarına işeyebilmektedir. Oldukça olağan bir durum olmasına karşın Alt Islatma adlandırılan bir sorunun da meydana gelebileceğini hatırlatmak istiyoruz. Ebeveynler, 3 aylık bir periyotta çocuklarını takip ederek gece işeyip işemediklerini kontrol etmelidir. Bu durum her hafta meydana geliyorsa teşhisin konulabileceğini söyleyebiliriz. Gece İşemesinin Nedenleri üzerine konuşacak olursak;

Alt Islatma Nedenleri üzerine yapılan çalışmalar soncunda 5 yaşını aşmış çocuklarda idrar torbalarında kontrol sağlayan sinirlerin tam anlamı ile gelişmediğini, dolan idrar torbasının herhangi bir uyarı vermeden kendi kendisini boşalttığı sıklıkla görülen durumlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bazı çocuklarda her şey normal olmasına karşın gece uykularının derin olması da bu gece işemelerin meydana gelmesine neden olmakta. Birçok çocuk üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda ise bu durumun ailesel bir kalıntı olarak genetik faktörler ile aktarıldığı belirtilmektedir.

Gece İşemesinin Tedavisi

Anne ve babalar, Alt Islatma Nedenleri hakkında bilgilenerek çocukları için uygun bir tedavi yöntemi geliştirmelidirler. Uzman kontrolü ile tedavi edilebilecek bu durum öncelikle psikolojik sonrasında ise sinir ve kas kaybı olarak araştırılmaktadır. Bazı durumlarda mikropların da neden olduğu işemeler cerrahi operasyon ya da ilaç tedavisi ile kısa sürede kontrol altına alınmaktadır.

Alt Islatma Bitkisel Tedavisi

Alt Islatma tedavisi için bitkisel önerimiz ise Sarı Kantaron ve Sarı Ballıbaba bitkileridir.  Gece işemesi tedavisi için kürün hazırlanışı da oldukça basittir. Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suya yarım tatlı kaşığı Sarı Ballıbaba ve yarım yarım tatlı kaşığı Sarı Kantaron ilave edip 6 dakika kısık ateşte demleyin. Daha sonra ateşten indirin ve ılımasını bekleyin. Akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra tüketebilirsiniz. Sarı Kantaron ve Sarı Ballıbaba kürüne bir ay devam edin. Şikayetiniz hala devam ediyorsa 10 gün ara verip tekrar duruma göre bir ay daha uygulayın.

Dilerseniz çocuğunuz okuldan geldikten sonra vermeniz daha da etkilidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.