Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Akupunktur Nedir? Akupunktur Tedavisi, Nasıl Uygulanır

245

Akupunktur Nedir? Akupunktur Tedavisi?

Akupunktur, Çin içerisinde binlerce yıldır kullanılan ve dünyaya kısa süre önce yayılan meditasyon, tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Latinceye iğne batırmak olarak kayda geçen bu yöntem Çinliler tarafından oldukça gelişmiş bir şekilde uygulanmaktadır. Daha çok cerrahlar tarafından uygulanan yöntemde iğnelerin vücudun hangi bölümlerine, ne şekilde uygulanacağını belirten çeşitli şematik grafikler bulunmaktadır. Son zamanlarda tıp dünyasında yaygın olarak kullanılan bu yöntem bir nevi anestezi olarak da uygulanmaktadır.

Vücut içerisinde bazı hassas noktalar olduğunu dile getiren uzmanlar başta ağrısı olmak üzere psikolojik sorunlar, uykusuzluk, heyecan gibi sorunların çözümü için bu yöntemi kullanmaktadır. Akupunktur, tamamen zararsız olması nedeni ile uygulama durumunda başarı oranı oldukça yüksektir.

Bu yöntem ile tedavi olan kişi sayısı oldukça fazladır. Yüksek oranda başarı sağladığı gibi başarısızlık durumu da bulunmaktadır. Başarısızlık herhangi bir olumsuz sonuca neden olmamaktadır. Son zamanlarda migrenden etkili bir sonuç alabilmek için birçok kişi bu tedavi yöntemini kullanmaktadır. Aynı zamanda son zamanlarda birçok diş hekimi özel hastalarına ağrısız bir tedavi uygulayabilmek adına yine bu yöntemi uygulamaktadır.

Akupunktur tedavisinde genel olarak vücudun belirli kısımlarına uygulanan iğne bir başka bölgenin uyarılmasına, uyarılırken de ağrılı ya da sancılı bölgelerin kontrol altına alınmasına olanak sağlamaktadır. Binlerce yıl öncesinden uygulanan bu zararsız yöntem ne yazık ki günümüzde popüler hale gelebilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.