Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Afrika Menekşesi Bakımı? Afrika Menekşesinin Faydaları?

281

Afrika Menekşesi Bakımı? Afrika Menekşesinin Faydaları?

Birçok evde yetiştirilen bir süs çiçeği olarak karşımıza çıkan Afrika Menekşesi, bakımı ve yetiştirilmesindeki kolaylık nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Birçok çeşidi bulunan bu bitki, uzun bir ömre sahip olması ver birçok renkte çeşidinin bulunması ile tercih edilmesine bir başka açıdan olanak sağlamaktadır. Sağlık açısından çok fazla bir faydası bulunmasa da genel anlamda Afrika menekşesinin faydaları mevcuttur. Afrika menekşesinin faydaları genel anlamda; ruh sağlığına, sıkıntıya ve strese iyi geldiği ifade edilebilir.

Son zamanlarda birçok kadın bu tür renkli bitkileri daha çok dekor ürünü olarak da kullanmaktadır. Çiçekler, evlerin renklenmesine büyük oranda katkı sağladığı gibi insanların ruh hallerine anlık olarak değişiklikler sağlamasıdır. Afrika menekşesi, bakımı kolay olması nedeni ile 12 ay renkli kalabilmekte olup ev içerisinde güzel bir koku sirkülasyonunun oluşmasına olanak sağlamakta. Genelde saksı bitkisi olması nedeni ile belirli aralıklarla toprak değişimine ya da yaprak dinlenmesine gereksinim duyar. Aile fertlerinin her birinin ilgilenmesi güçlü ve güzel bir yaprak görünümünün elde edilmesine olanak sağlar.

Afrika menekşesi, 12 ay boyunca renkli bir şekilde kalabildiği için sürekli olarak gübre değişimine ihtiyaç duymaktadır. Gübre, menekşenin yaprak gelişimi için oldukça önemli olup yapraklarının canlı ve doğal görünmesine olanak sağlamaktadır. Genel olarak ruhsal açıdan sorun yaşayan kişiler, bu bitkiden edinerek bakımını yapabilirler. Kolay bir şekilde bulabilir, tüm çiçeklilerden temin edebilirsiniz.

Afrika menekşesi 1000 ft-c ışık şiddetini seven bir çiçek türüdür. Eğer ki soğuk su ile yıkama veya sulama yaparsanız çiçeğin yapraklarında çiçeklerinde veya kök, gövde kısımlarında beyazlanmalar görülebilmektedir. Bu hastalığın adı Fungal hastalığıdır. Fazla soğuk su ile sulama yapmamanız çiçeğinizin yararına olacaktır.

Afrika Menekşesi Yaprakları BeyazlamakAfrika Menekşesi Bakımı? Afrika Menekşesinin Faydaları? (video)

https://youtu.be/CcSbv772Oj8

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.