Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Adetliyken Sevişmek Zararlı Mıdır? Adetliyken Sevişilir Mi?

373

Regl Döneminde Sevişmek Zararlı Mıdır? Adetliyken Sevişilir Mi? 

Adetliyken Sevişmek (adet döneminde sevişmek) aslında kadınların en çok istediği, en rahat ve güvenilir bulduğu bir dönem olarak gösterilmektedir. Bu konu ile ilgili birçok ön yargı ve korkuların meydana gelmesi, uzmanlar tarafından araştırmaların da ortaya çıkmasına neden olmuştur. Adet dönemi, kadınlardaki hormonların seviyelerinde çeşitlilik getirmesinden dolayı bu dönem içerisinde cinsel hazlarının yüksek olması, rahimden dışarı doğru akan kanın bir istek durumunun meydana getirmesinden dolayı olduğu belirtilmektedir. Tabi bunların yanında bilmeniz gereken de cimanın kesinlikle yapılmaması gereklidir.

Adetliyken Sevişmek konusunun İslamda yeri; İslamda yasaklanan yalnız cinsel organların teması olduğu için yani cinsel ilişki(cima) haram kılınmıştır. Çiftlerin tatmin amaçlı, şüphesiz sevişmek helaldir. Üstelik adetliyken sevişmek, Peygamber Efendimizin(S.A.V) sünnetlerindendir.

Regl Döneminde Sevişmek, birçok kadında ön yargıların oluşmasına neden olmaktadır. Bu dönem içerisinde girilecek bir cinsel ilişkinin diğer zararları ise normale göre daha ağrılı ve sancılı olması meydana gelen istek ve arzuların bastırılmasına neden olmaktadır.

Bununla beraber ilişki sırasında meydana gelebilecek kanlı akıntılar partner tarafından olumlu karşılanmayabilir. Bu durum çiftler arasında hayatlarının kalan zamanında cinsel ilişkiye girildiğinde sürekli düşüncelerinde yer edecektir. Bu da hoş bir durum değildir.

BİLGİ! Adet Kanı Kirli Midir? Birçok kişi seks durumlarını adet kanamalarının öncesine bırakması aslında oldukça yanlış bir zamanlama olarak gösterilmekte. Bilinenlerin aksine adet döneminde meydana gelen kanlı akıntı sanıldığı gibi kirli değildir. Normal kandan bir farkı olmayan adet kanaması aylık olarak rahim duvarında döllenmeye uygun olarak gelişen hücrelerin atılmasına yaramaktadır.

Adetliyken Sevişmek sanıldığı gibi hamileliği önlemeyeceği gibi sadece risk faktörlerinin minimuma inmesini sağlamaktadır. Artan cinsel istekleri karşılıksız bırakmak istemeyen kişiler, bu dönem içerisinde bir cinsel yakınlaşma kurmak istemeleri durumunda kesinlikle ilişkiye girmemelidir. Dinimizde de belirtildiği gibi sadece ve sadece sevişme yapılmalıdır.

Ayrıca oldukça hassas olan rahim duvarı, penis yolu ile gelebilecek bir bakteriyi kolayca vücut içerisine alabilecek bir yapıya sahiptir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.