Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Regl Sancısı Nasıl Geçer?

277

Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Regl Sancısı Nasıl Geçer?

Kadınlar, her ay belirli dönem aralıklarında geçirdiği Adet Sancıları nedeni ile oldukça zor ve tarifsiz günler geçirmektedir. Bazı yöntemler bu sancıların azalmasına olanak sağlarken bazıları da sancıların daha da artmasına neden olabilmekte. Bizler, bu yazı içerisinde kadınların ev içerisinde doğal yöntemlerle, Adet Sancısına Ne İyi Gelir, sorusunun cevabından bahsedeceğiz. İlk olarak kadınlara önereceğimiz yöntem bu dönem içerisinde iken tuz tüketiminden kesinlikle uzak durmaları gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Tuz tüketimi yüksek oranda su tüketimine neden olduğu için bu dönem içerisinde meydana gelen ağrıların şiddeti büyük oranda artış göstermektedir.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir sorusu üzerine yapılan araştırmalar sonucunda sıcak torbaların özellikle ısı gücünün oldukça büyük etkiler meydana getirdiğini söyleyebiliriz. Günümüzde artık birçok kadın sıcak su torbalarını bir ağrı kesici olarak kullandığını söyleyebiliriz.

Bu yöntemlerle beraber gün içerisinde meydana gelen ağrıları unutmak adına sevilen aktivite ve eğlence unsurları üzerine düşülmesi önerilmektedir. Bu şekilde ağrıların meydana getirdiği kasılma gibi durumlar hissedilmemektedir.

Adet Sancıları daha çok gün içerisinde ufak egzersiz ve bol su tüketimleri ile kolay bir şekilde önlenebilmektedir.

Kasık bölgesine baskı yapacak dar kıyafetlerden kesinlikle uzak durulması gerektiğini, gün içerisinde ufak masajlarla bölgenin sakinleştirilmesinin sağlandığını görebiliriz. Bu gibi yöntemler biraz zahmetli gibi görünebilmektedir. Regl döneminde günün hem rahat, hem ağrısız hem de sakin geçmesine Adet Sancısına Ne İyi Gelir diye bir daha düşünmeden regl dönemini geçirmenize yarar sağlayacaktır.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Adet Sancısına Bitkisel Çözüm

Regl sancısı için bayanların kullanması gereken bitki kürü oldukça basit hazırlanmaktadır. Adet sancısı bazı kadınlarda1 hafta önce bazılarında ise regl dönemi ile birlikte başlamaktadır. Bu nedenle bitkisel kürü uygulamanız regl döneminiz den bir hafta önce olmalıdır.

Adet Sancısına Bitkisel Kür hazırlanışı;

Öncelikle klorsuz bir bardaktan hafif fazla suyumuzu kaynatma kabınıza koyun. Hazır suların tamamına yakını klorsuzdur. Suyunuz kaynamaya başladıktan sonra içerisine 1 tatlı kaşığı çivanperçemi bitkisi suyun içerisine atın ve kısık ateşte 3 dakika demleyin. Kürünüz soğuduktan sonra süzün. Kürünüzü regl döneminden 3 hafta önce kullanmaya başlayın. Bir sabah ve bir akşam olmak üzere regl dönemi bitene kadar uygulayın.

Kesinlikle kürün içerisine tatlandırıcı veya limon, bal şeker vs. gibi ekstra bir şey eklemeyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.