Pratik Bilgiler ve Faydalı Bilgiler Sitesi | www.GevezeAdam.com

10 Faydalı Mobil Uygulama

İnternetin hayatımızda büyük bir yere sahip olduğu şu dönemlerde, günlük hayatımız için kullanabileceğimiz 10 adet yararlı uygulamayı sizler için araştırdık. Listelediğimiz bu uygulamalar sayesinde hayatınızı daha da kolaylaştırabileceksiniz.

1.) Greenify

Akıllı telefonların en önemli problemlerinden birisi şarj problemi. Arka planda açık olan uygulamalar telefonumuzun şarjını hızlıca tüketip zor durumda kalmamıza sebep oluyor. İşte bu noktada Greenify devreye giriyor. Bu uygulama arka planda açık olan uygulamaları uyku moduna alarak telefonunuzun performansının artmasını sağlıyor. Üstelik uykuya almak istediğiniz uygulamaları kendiniz tek tek seçebiliyorsunuz.

2.) Kilitleyici – Uygulama Kilitle

Google Play’de ücretsiz yer alan uygulama telefonunuzdaki istediğiniz uygulamaları kilitleyerek güvenliğinizi sağlar. Facebook, Whatapp ve Galeri gibi uygulamaları Kilitleyici yoluyla kolay bir biçimde kilitleyebilirsiniz. Üstelik piyasadaki diğer kilit uygulamalarına nazaran telefonu çok daha az miktarda yorar.

3.) Google Keep

Google Keep bir not uygulamasıdır. Bu uygulama ile notlarınızı kaydedebilir, hatırlatıcı oluşturarak size zamanı gelince hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. Bu notlara ses ve fotoğraf da yükleyebilirsiniz.

4.) Alarmy (Sleep If U Can)

Dünyanın en sinir bozucu alarm uygulaması olarak bilinen Alarmy, sizi yataktan çıkartma konusunda garanti veriyor. Bir çoğumuz sabahları alarmı kapatıp tekrar yatıyoruz ve gideceğimiz yere geç kalabiliyoruz. İşte Alarmy bunun önüne geçiyor. Alarm çalmaya başladıktan sonra kapatabilmek için yapabileceğiniz iki şey var. İsterseniz
matematik problemini çözüp kapatın, isterseniz evin içinde çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı kalkıp tekrar çekin. Tamamen sizin elinizde.

5.) Android 360 Security – Antivirus Boost

100 milyondan fazla indirilen ve 4.6 gibi bir puana sahip olan 360 Security, Android işletim sisteminde başı çeken bir antivirüs uygulaması olarak öne çıkıyor. Uygulama telefon hızlandırma, telefon temizleme ve anti virüs taraması şeklinde özelliklere sahip.

6.) Android Es File Explorer

Bu dosya yöneticisi uygulamasında telefonumuzdaki tüm uygulamalara rahatlıkla erişebiliyoruz. Uygulama ses dosyalarına erişip oynatabilmenize ve buluta dosya aktarabilmenize imkan tanıyor.

7.) Google Maps

Belki de gün içinde en sık karşılaştığımız problemlerden birisi olan yer bulma problemi. Size bir adres verilir, dolaşırsınız sağa sola sorarsınız ama bir türlü işin içinden çıkamazsınız. Google Maps cebimize girdiğinden beri bu sorun tarih olmuş durumda. Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz güzergahı belirlemek. Google Maps size en uygun gidiş yolunu gösteriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.